Tanács: „Iszonyodjatok a gonosztól, ragaszkodjatok a jóhoz.” (Róma 12,9.)
Pál a tanításában olyan kifejezést használ, ami egyértelművé teszi a magunk számára is, hogy életünket teljesen átadtuk-e Megváltónknak. Ámós a könyvében így írta: „gyűlöljétek a gonoszt és szeressétek a jót.” (5,15.) Hát a hívő számára nincs tiltva a gyűlölet? A bűn az a kategória, ami utálatot vált ki belőlünk, ezért iszonyodunk tőle olyan mértékben, hogy végképp nem akarjuk cselekedni. Lelkünkben fájdalmat okoz, ezért nem túlzóak az igei kifejezések. Máshol is hasonlóan fogalmaz az Ige, amikor azt mondja, aki az egyiket szereti, a másikat gyűlöli. Törekedjünk jól, helyesen érteni az Ige üzenetét!
Ígéret: „Arra tekintek én, aki szegény és megtörött lelkű és aki beszédemet rettegi.” (Ésaiás
66,2.)
Az Úr kezének alkotásairól olvasunk, akik közül azokat kedveli, akik nem csupán külsőséges módon tisztelik Őt. Jézus gyakran emlegette a farizeusokat ilyeneknek. Ésaiás szavai visszacsengenek Mária magasztaló énekében. Lukács 1,52-53: „Hatalmasokat dönte le trónjaikról, és alázatosakat magasztalt fel. Éhezőket töltött be javakkal, és gazdagokat küldött el üresen.” Az ígéretben írt „rettegi” kifejezést az előbbiek szerint kell értelmeznünk. A szegénység alatt elsősorban ne a fizikai szegénységre gondoljunk.
Fohász: „Fordítsd el az én szemeimet, hogy ne lássanak hiábavalóságot; a Te utaidon éltess engem.” (Zsoltárok 119,37.)
Az Isten törvényével ellenkező tanításoktól még a tekintetünket is el kell fordítani. „A test lámpása a szem. Ha azért a te szemed tiszta, a te egész tested világos lesz.” (Máté 6,22.)
Szemünkön keresztül a bűnös vágyak utat találnának hozzánk.
* Kérjük Isten segítségét mi is a zsoltárossal együtt, hogy legyen olyan mély az iránta való szeretetünk, ami alapján nem akarunk fájdalmat okozni a mi Urunknak!

A mindennapi kenyerünk alapján – Sárkány Mihály

Vélemény, hozzászólás?